Láďa Hruška

Foto: Lenka FialováLadislav Hruška (známější jako Láďa Hruška), je populárním televizním reportérem a autorem úspěšných kuchařek.

Narodil se 13. února 1978 v Městci Králové. Na UHK (Univerzita Hradec Králové) vystudoval Učitelství pro základní školy, se specializací na biologii a chemii. Už během studií získal praxi jako reportér pro Nymburský deník. Později pracoval jako redaktor v Českém Rozhlase a rádiu Frekvence 1.

Od roku 2007 působil na TV Prima. V roce 2012 nastoupil do TV Nova, kde vystupoval jako terénní zpravodaj. Oblibu u diváků si získal především působením jako „potravinový inspektor“, kdy se skrytou kamerou kontroloval nabízené potraviny v obchodech.

Později vznikl slavný formát „gurmánského experimentátora“, kdy Láďa Hruška zkoušel levné a rychlé recepty přímo v rámci hlavního zpravodajství. Recepty byly většinou od diváků. Zároveň však často kontroverzní např. smažák z mikrovlnky, kuřecí kůžičky, takže se dočkaly i kritiky od ostatních kuchařů i odborníků na výživu.

V roce 2014 vydala TV Nova kuchařku Vaříme s Láďou Hruškou, která se skládala z vybraných receptů, které byly k vidění v Televizních novinách. Stal se z ní bestseller a zároveň jedna z nejprodávanějších českých knih.

V únoru 2015 podal na TV Nova výpověď a od května téhož roku točil videoblog o vaření na bulvární web Extra.cz. Od srpna 2015 se vrátil na FTV Prima, kde natáčí vlastní pořad Vychytávky Ládi Hrušky. Kromě vaření se tedy věnuje i kutilství, zahradničení apod.