Kakaové sušenky

Ke kávě nebo čaji neodmyslitelně patří i něco sladkého. Krabička sušenek vás v obchodě vyjde i na několik desítek korun a ještě budou plné nejrůznější chemie.

Nový sladký recept Ládi Hrušky vám pomůže připravit pořádnou hromadu kakaových sušenek, které jsou rychle hotové a levné.

Ingredience:

  • 4/5 kostky másla nebo tuku na pečení
  • 3/4 hrnku práškového cukru
  • 1 a půl hrnku hladké mouky
  • 1 hrnek kokosu
  • 2 žloutky
  • 2 lžíce kakaa

Postup:

Do mísy dáme máslo nebo tuk a zasypeme ho práškovým cukrem. Vyšleháme do hladké hmoty. Poté přidáme žloutky, strouhaný kokos, hladkou mouku a kakao. Opět vyšleháme, případně těsto dopracujeme ručně.

Uplácáme homoli a kávovou lžičkou vykrajujeme menší kousky, které vyválíme do kuliček. Kuličky rozložíme na pečící papír a vidličkou rozmáčkneme na placky, podobné těm, které se dají koupit. Připravené sušenky vložíme do trouby a pečeme na 160 °C přibližně 20 minut.

3 thoughts on “Kakaové sušenky

  1. sušenky sem pekla opět výborný,guláš výborný i šneci prostě v práci je naše téma o svačině co zase vařil LÁDA jen tak dál normálně bych z práce utahaná šla a sušenky si koupila takhle ještě po večerech peču,abych v práci se zapojila do debaty …..prosím tě LÁDO jen něco rychlýho….díky moc

  2. Již jsem vyzkoušela mnohé, zatím vše výborné….. .ale opravte si hrubku u postupu VIDLIČKOU.

  3. Výborné,jen doporučuji vidličku máčet po každém zmáčknutí v hladké mouce.Kuličky se nemusí potom vůbec brát do ruky,mačkáme je přímo na plechu…Jinak vážně super!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *