Rajčatový džem

Láďa se v létě pustil do rajčatových receptů a po úžasném kečupu a netradiční hořčici přináší recept na rajčatový džem. Opět to není recept, který by byl všeobecně známý, ale rozhodně je velmi chutný.

Ingredience:

 • 3 kg rajčat
 • 1 kg a 1 hrnek cukru krystal
 • 2 sáčky vanilkového cukru
 • 3 sáčky želírovacího přípravku
 • 2 lžičky kyseliny citronové
 • 1/2 hrnku rumu

Postup:

Nakrájíme rajčata na menší kousky a rozvaříme na kaši. Přepasírujeme a mírně vaříme hodinu a půl. Už po hodině však přidáme vanilkový a krystal cukr.

Těsně před koncem přidáme želírovací přípravek, kyselinu citronovou a rum. Ještě horký džem nalijeme do sklenic, ale není nutné je sterilovat.

6 thoughts on “Rajčatový džem

 1. Mě by strašně zajímalo, jestli pan Ladislav Hruška souhlasil s tím, že jeho jménem bude dotyčný majitel těchto webových stránek provozovat onen web. Pan Hruška může požadovat určitou část z výdělku. Schválně se zeptám na CET21. Stejně tak nikde nevidím odkud čerpáte fotografie k receptům. Porušujete autorská práva.

  1. Můžete být v klidu, žádná autorská práva neporušujeme, protože tyto recepty jsou volně dostupné na internetu, kde je bere i pan Hruška. Web není provozován jménem pana Hrušky a fotografie jsou získané z fotobanky, takže o jejich licenci také nemusíte mít strach. Je to řádně ošetřeno právě kvůli takový lidem jako jste vy. A jistě vás bude zajímat, že webů o receptech Ladislava Hrušky jsou desítky a některé přebírají fotografie patřící Nově.

 2. V názvu máte uvedeno Recepty Ládi Hrušky, tak jaktože není web provozován jménem pana Hrušky? To, že máte jinou doménu neznamená, že není na webu u receptů uvedeno jeho jméno. Přečtětě si autorská práva, stejně tak nemáte u fotek uvedený zdroj. Podnět jsem poslal na CET21, uvidíme tedy, kdo bude mít pravdu. Minimálně vás čeká upozornění a pokuta. Váš web normálně vydělává na receptech, které pan Hruška zveřejňuje v TV, což dokazuje i stejný text u receptů a i částka u surovin. Jasné důvody porušení.

  1. Pletete si pojmy s dojmy, nebo máte představu, že web s názvem „Auta Ferrari“ je provozován „jménem Ferrari“ a tímpádem jimi? Úsměvná představa. Recepty sice zveřejňuje pan Hruška, ale nejsou jeho, takže o tom netřeba diskuze. A co se týče fotek, tak jejich licence nevyžaduje uvedení zdroje, takže doporučuji abyste si o autorských právech nastudoval něco vy, protože jste totálně mimo. A když už jste takový bonzák, tak doufám, že jste nezapomněl nahlásit i další weby, které se zaměřují na recepty Ládi Hrušky. Pěkný den.

 3. Já s vámi rovněž nehodlám diskutovat. Od CET 21 jsem dostal vyjádření, že se tím budou zabývat. Pokud by bylo všechno v pořádku, zřejmě by mi neodpovídali. Ano, oznámil jsem to na všechny weby.

 4. Pan Vladimír je nejspíš na mateřské dovolené že nemá co na práci. Doporučuji, buďte jako v čelka, ty jsou užitečné ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *