Sachr dort z cukety

Pokud jste si opatřili cukety na cukeťák a zbyly vám, pak vám jistě přijde vhod nový recept od Ladislava Hrušky, který se tentokrát pustil do něčeho, co tu ještě nebylo.

Vyzkoušel jednoduchý a rychlý recept na sachr dort z cukety od spisovatelky Marie Formáčkové. A věřte nebo ne, jedná se o delikatesu, která je snad ještě lepší, než originál.

Ingredience:

  • 1 malá cuketa
  • 1 lžička prášku do pečiva
  • 2 lžíce kakaa
  • 1 čokoláda na vaření
  • meruňková marmeláda
  • 1 vrchovatý hrnek polohrubé mouky
  • 1 vejce
  • 7 lžic cukru

Postup:

Oloupeme cuketu a nastrouháme na jemném struhadle. Přidáme k cuketě všechny ingredience, mimo čokolády a marmelády, a důkladně promícháme.

Těsto dáme do dortové formy či alespoň hrnce, který stačí vystlat namočeným a vyždímaným pečícím papírem. Dáme do trouby na 175 °C na 20 minut. Zda je těsto hotové poznáme špejlovým testem.

Korpus necháme vychladnout a poté rozřízneme na půlku. pomažeme marmeládou a poté přiklopíme druhou polovinou. Pomažeme rozehřátou čokoládou a podle chuti dozdobíme třeba oříšky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *